neděle 15. ledna 2017

INFORMACE K PLAVÁNÍ

Ve druhém pololetí tohoto školního roku a v prvním pololetí třetí třídy budou děti chodit v rámci výuky tělesné výchovy na plavání.
Děti budou plavat v Plavecké škole při ZŠ a MŠ Alberta Kučery v Ostravě-Hrabůvce, lekce budou probíhat každou středu ráno od 8.00 do 8.45. První lekce se uskuteční 1. února 2017.

Rodiče za výuku plavání neplatí.
!!!Důležité - nejpozději do pátku 27. ledna 2017 je třeba do školy doručit lékařské potvrzení o tom, že se dítě může (případně nemůže) zúčastnit výuky plavání.

V souvislosti s plaveckou výukou bude od 1. února upraven stávající rozvrh hodin.

Organizační pokyny k plavání:

  • v 7.20 je sraz u školy, děti si odloží v šatně aktovky s věcmi na vyučování
  • v 7.30 odcházíme na plavání; na opozdilce nečekáme, pokud někdo nestihne přijít včas, bude se hlásit ve 3. C u paní učitelky Kováčové a počká na nás ve škole
  • s sebou si děti berou batůžek (v něm budou mít plavky, ručník, mýdlo nebo sprchový gel, hřeben, plaveckou čepici, pití (ne ve skleněné láhvi) a igelitovou tašku na boty
  • během výuky plavání nesmí mít děti z bezpečnostních důvodů náušnice, náramky, řetízky nebo  prstýnky (sundejte jim je prosím ještě doma, aby se neztratily)
  • pokud děti neplavou (z důvodu rekonvalescence po nemoci, nachlazení, oparů, koutků, bradavic, ...), jdou na plavání s námi a výuku sledují ze břehu; na převlečení budou potřebovat kraťasy, tričko a vhodnou obuv (žabky, kroksy) 
  • po každém plavání vysušíme všem dětem vlasy fénem, nezapomeňte ale teď v zimě na teplé oblečení, čepice, šály a rukavice